Influencerka w edukacji – Co powie tata?

Pod takim tytułem 11 lipca 2020 roku odbył się live w ramach projektu Nauczyciel Influencer. Agnieszka Jankowiak-Maik i prof. dr hab. Stanisław Jankowiak, czyli rozmowa ojca z córką, córki z ojcem – m.in. o tym jak Internet zmienia rolę nauczyciela.

Dlaczego warto?

  • Po pierwsze to historyczna chwila! – w przenośni i dosłownie.
  • To fascynujące spotkanie dwóch światów historycznych opowieści.
  • Agnieszka Jankowiak-Maik versus prof. dr hab. Stanisław Jankowiak, czyli akademickie spojrzenie na dzieje świata kontra ich influencerska narracja
  • To przykład pokoleniowej inspiracji – o tym jak rodzice zaszczepili Agnieszce miłość do historii, a ona zbudowała na tym nową jakość, niosącą nowe wartości.

Rozmówcy

Agnieszka Jankowiak-Maik

Agnieszka Jankowiak-Maik

Nauczycielka i aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako „Babka od histy”. Redaktorka naczelna portali internetowych Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia, publicystka portalu Lubimy Czytać, wiceprzewodnicząca rady fundacji Ja, Nauczyciel. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu, autorka prac naukowych z zakresu dydaktyki historii oraz najnowszej historii Polski, popularyzatorka kobiecej strony historii. Tutorka, trenerka Odysei Umysłu, promotorka debat oksfordzkich. Organizatorka licznych akcji społecznych, działaczka na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego. Członkini Komitetu Centralnego Olimpiady Historycznej Juniorów. Współtwórczyni Narady Obywatelskiej o Edukacji. Wyróżniona w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Dwukrotnie uzyskała Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

 
Prof. dr hab. Stanisław Jankowiak

Prof. dr hab. Stanisław Jankowiak

Prof. dr hab. Stanisław Jankowiak wykładowca na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalista w zakresie najnowszej historii Polski. Autor kilkudziesięciu publikacji (m.in. „Wielkopolska w okresie stalinizmu”, „Poznański Czerwiec 1956 w dokumentach”, „Wysiedlenie i emigracja ludności niemieckiej w polityce władz polskich w latach 1945-1970”, „Zranione miasto. Poznań i Wielkopolska w marcu 1968 roku”).

Newsletter Nauczyciela Influencera