Inspiracja – niekończąca się podróż w pomysły
Pod takim tytułem 4 lipca 2020 roku odbył się live w ramach projektu Nauczyciel Influencer. Rozmowa Jolanty Okuniewskiej i Zyty Czechowskiej to rozmowa między mistrzem a jego uczniem, który stał się mistrzem!
Kim jest „sprawca moralny; ten, kto zachęca, podszeptuje, inspiruje.”?
Co to za siła, że …
- za jej sprawą potrafimy opuścić własną strefę komfortu, poderwać się z miejsca, wprawić w ruch, uwierzyć w siebie?
- bywa naszą weną twórczą, źródłem natchnienia myślą, działaniem, ideą?
- jest w stanie uwolnić mechanizmy decyzyjne i rozpocząć nową erę rozwoju własnego?
Rozmówcy

Jolanta Okuniewska
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie. W zawodzie od 30 lat.
W uznaniu osiągnięć w roku 2010 otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, a w roku 2016 uzyskała tytuł: Honorowy Profesor Oświaty. Od momentu dołączenia do programu eTwinning, co stało się w 2018 roku, w swojej pracy stosuje nowoczesne technologie oraz Internet do współpracy z nauczycielami i uczniami z Europy oraz z innych zakątków świata.
Przez 7 lat pełniła funkcję regionalnego ambasadora programu eTwinning, zajmowała się prezentowaniem dobrych praktyk oraz prowadziła szkolenia dla nauczycieli związane z wykorzystaniem narzędzi do realizacji projektów zarówno w kraju jak i podczas konferencji europejskich. Za swoje działania została uhonorowana tytułem Ambasadora dekady. W 2013 roku zwyciężyła w konkursie europejskim na projekt eTwinning pt. Friends Fur-ever i w nagrodę uczniowie otrzymali tablety. Od tego momentu wdraża urządzenia mobilne w proces edukacyjny, poznaje aplikacje i wykorzystuje je podczas zajęć do realizacji celów edukacyjnych.
Aby dzielić się swoimi doświadczeniami i dokumentować pracę prowadzi blog tableciaki.blogspot.com. W 2013 r. znalazła się pośród laureatów konkursu Nauczyciel Roku. Jest trzykrotną laureatką konkursów krajowych na projekty eTwinning oraz dwukrotną laureatką konkursów europejskich. W grudniu 2015 roku uczestniczyła w finale 50 najlepszych nauczycieli świata wyłonionych spośród 9 tys. wniosków aplikacyjnych w konkursie Global Teacher Prize. Jako pierwsza i jedyna Polka w marcu 2016 roku reprezentowała nasz kraj na konferencji GESF w Dubaju, gdzie brała udział w panelu dyskusyjnym na temat doświadczeń w rozszerzaniu treści zawartych w podstawie programowej przez realizację projektów edukacyjnych oraz uczestniczyła w warsztatach przygotowanych dla finalistów konkursu Global Teacher Prize.

Zyta Czechowska
Nauczyciel Roku 2019. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od ponad 24 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „Czas TIKa”, prowadzi warsztaty i szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl . Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.
W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning. Ambasadorka marki W. Kruk.
Newsletter Nauczyciela Influencera
Najnowsze komentarze