Jolanta Góra-Głąb

#pedagog #oligofrenopedagog #wychowawca świetlicy szkolnej #edukacja
przedszkolna #edukacja wczesnoszkolna

Od 2003 roku pracuję w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżach i rozwijam pasje i zainteresowania dzieci.

Jestem nauczycielem z 17 letnim stażem pracy. Odkąd pamiętam zawsze interesowałam się programami i narzędziami komputerowym, które można wykorzystać w edukacji.  Jestem założycielką i administratorem szkolnej strony internetowej oraz strony na FB. Przez lata prowadziłam w swojej szkole szereg kół zainteresowań (fotograficzne, dziennikarskie, komputerowe).  Podczas zajęć z dziećmi często korzystałam  z dostępnych  mediów i narzędzi TIK.  

Prywatnie jestem żoną Piotra i mamą trójki wspaniałych synów: Mateusza, Jakuba i Maksymiliana. Moją pasją jest fotografia, cardmaking i grafika komputerowa. Rozwijam swoje zainteresowania w każdej wolnej chwili.

Marzę o szkole wyposażonej w pracownie tematyczne, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty, doświadczać, eksperymentować i twórczo spędzać czas.

Ulubiony cytat Joli

Czerp z innych, ale nie kopiuj ich.
Bądź sobą.

Michel Quoist

Projekty, zainteresowania, osiągnięcia

W okresie zdalnego nauczania poznałam wielu wspaniałych  nauczycieli z różnych szkół, którzy tak jak ja, szukali ciekawych sposobów na zdalne lekcje.  Dzięki grupie na FB – Genially – Polska, odkryłam interesujące narzędzie do tworzenia interaktywnych tablic i gier dla dzieci. Platforma ta zachwyciła mnie swoimi możliwościami. Zaczęłam tworzyć swoje pierwsze gry edukacyjne, quizy, tablice tematyczne, tablice matematyczne itp. korzystając z kursów i tutoriali przygotowywanych przez Ambasadorki Genial.ly w Polce. Pod koniec marca założyłam dla moich uczniów blog „PANI JOLA POLECA”, na którym zaczęłam publikować przygotowane materiały. Jestem też członkiem grupy SuperBelfrów Mini.

W czerwcu podjęłam się realizacji  „PROJEKTU LITERKOWEGO” – tablice interaktywne z ćwiczeniami i zadaniami na wprowadzanie liter w klasie I. Podzieliłam się tym pomysłem w grupach nauczycielskich na FB i zasięgnęłam opinii koleżanek nauczycielek. Projekt został  entuzjastycznie przyjęty i do tej pory opracowuję krok po  kroku kolejne litery alfabetu. Tablice te można wykorzystywać podczas zdalnego nauczania, ale również podczas lekcji w szkole na tabletach, komputerach czy szkolnych tablicach interaktywnych. 

zobacz innych nauczycieli

Newsletter Nauczyciela Influencera