Szkoła im. Nauczyciela Influencera – po co i dla jakiego dyrektora?

Pod takim tytułem 18 lipca 2020 roku odbył się live w ramach projektu Nauczyciel Influencer. Rozmawiały Oktawia Gorzeńska i Ewa radanowicz, czyli dwie eduzmieniaczki.

Tak! To może być live o Tobie albo dla Ciebie.

  • Wejdź w to, jeśli tylko umiesz słuchać, budować relacje, inspirować, organizować.
  • Dołącz do nas, jeśli bycie dyrektorem to dla Ciebie “wiara, stan serca, sztuka”, a nie tylko zawód.
  • Zobacz jak warto “zachęcać, inspirować, motywować, a jednocześnie być nieobecnym” w swojej szkole.
  • Posłuchaj nas żeby się przyjrzeć zjawisku nauczyciela influencera z perspektywy zarządzania rozwojem szkoły.

Rozmówcy

Oktawia Gorzeńska

Oktawia Gorzeńska

Na co dzień pracuję ze szkołami, dyrektorami, nauczycielami, samorządami i różnymi instytucjami, tworząc programy edukacyjne, strategie rozwoju placówek, szkoląc, doradzając, jak wdrażać zmianę i nowatorskie rozwiązania.  Poza tym wykładam, występuję jako mówczyni motywacyjna, a także prelegentka głosząca potrzebę rozwoju i zmiany. Mam za sobą doświadczenie TEDx, gdzie mówiłam o konieczności zmiany edukacji. Uwielbiam storytelling, tworzenie ciekawych wystąpień oraz inspirowanie ludzi.

Moja bardzo ciekawa zawodowa droga – od polonistki do ekspertki zmiany, innowacji i przywództwa – pozwoliła mi zrealizować wiele ciekawych projektów, a także wziąć udział w Leadership Academy for Poland, gdzie mogłam doskonalić kompetencje przywódcze w doborowym gronie pod okiem profesorów Harvarda (moja droga to temat na ciekawą historię z odwagą i zmianą w tle).  Jestem praktykiem edukacji – jako dyrektorka przewodziłam społeczności Gimnazjum nr 1 w Gdyni, wprowadzając szkołę na drogę głębokich zmian (w 2016 zostaliśmy wybrani jedną z sześciu polskich Szkół z mocą zmieniania świata), tworzyłam od podstaw 17 LO w Gdyni, a także ZSO 8 w Gdyni – pierwszą w Europie Centralnej Flagową Szkołę Microsoft.

Jestem współinicjatorką ruchu #wiosnaedukacji oraz Projektu Społecznego Nauczycieli lekcjewsieci.pl

 
Ewa Radanowicz

Ewa Radanowicz

Na co dzień pracuję w szkole… i nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt, że potrafię i wiem jak przeprowadzić ją przez różne zmiany … ZMIANY, które kończą się SUKCESEM… Spytacie o to jaka i gdzie ta szkoła? Systemowa i w Polsce … czyli nasza.

Od 17 lat zarządzam szkołą a właściwie spokojnie mogę powiedzieć, że zarządzam i szkołą i zmianą. Wielokrotne podejmowanie zmian dało mi doświadczenie, które pozwoliło wypracować model/schemat działania wg którego PROWADZĘ zespół do zmiany/przez zmianę/do NOWYCH ROZWIĄZAŃ.

Newsletter Nauczyciela Influencera