Violetta Kalka

#język polski, #filozofia, #wiedza o kulturze

Polonistka, coach, blogerka, autorka, trener kompetencji miękkich

Na co dzień jestem nauczycielką języka polskiego i filozofii. Moją pasją jest rozwój osobisty, dlatego ukończyłam studia podyplomowe związane z coachingiem i  kursy rozwojowe, które dały mi mnóstwo narzędzi  wspomagających proces motywowania uczniów i pomagają im w osiąganiu celów. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, że we współczesnej edukacji nie wystarczy samo przekazywanie wiedzy, ale konieczne są także budowanie relacji, motywowanie do rozwijania kompetencji i praca nad kompetencjami miękkimi, niezbędnymi na rynku pracy.

Jestem autorką książki „Elementarz wystąpień publicznych”, kursów internetowych związanych z coachingiem i arkuszy maturalnych w znanym wydawnictwie edukacyjnym. Jestem uzależniona od książek i podróży. Przez całe swoje życie poszukuję nowych metod nauczania, które pozwolą szybciej i skuteczniej przyswoić wiedzę, stąd zainteresowanie neurodydaktyką i publikacjami dotyczącymi pracy mózgu.

Uwielbiam Włochy i włoską kuchnię. Z chęcią sama gotuję, bo jest to mój sposób na relaks. Od niedawna uczę się włoskiego.

Ulubiony cytat Violetty

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego

Lew Tołstoj

Projekty, zainteresowania, osiągnięcia
Dwa lata temu założyłam na Facebooku grupę Uwaga mobber w szkole, która pokazuje, że system niszczy wspaniałych, oddanych, kreatywnych i rozwojowych nauczycieli – szczególnie tam, gdzie trafiają na mniej oddanych i zaangażowanych kolegów czy szefów, którzy nie radzą sobie z sukcesem innych. Dlatego razem z prawnikiem oświatowym – panią Karoliną Sikorską-Bednarczyk wspieramy ofiary i namawiamy do walki o swoje prawa (grupa Nauczycielu poznaj swoje prawa). Chciałabym, by ten projekt dał nauczycielom siłę do walki o godność i podstawowe prawa, by nauczył posługiwania się narzędziami prawnymi i pozbawił niezrozumiałego dla mnie strachu przed dyrektorami czy organami prowadzącymi.

Drugi projekt jest związany z rozwojem osobistym. Chciałabym namówić nauczycieli, by włączyli narzędzia coachingowe do swojej codziennej pracy.

W tym roku wydałam książkę „Elementarz wystąpień publicznych” i liczę, że nie będzie to ostatnia publikacja.

Nagrania z udziałem Violetty

zobacz innych nauczycieli

Newsletter Nauczyciela Influencera