Zyta Czechowska

#matematyka #funkcjonowanie osobiste i społeczne #przysposobienie do pracy #informatyka

Nauczyciel Roku 2019. Właściciel Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Współprowadzi bloga www.specjalni.pl.

Nauczyciel Roku 2019. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – Zyta Czechowska specjalni.pl. Pedagog specjalny. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „Czas TIKa”, prowadzi warsztaty i szkolenia i Rady Pedagogiczne. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli.

Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert.Ambasador programu eTwinning. Ambasadorka marki W. Kruk.

Ulubiony cytat Zyty

Nie jest wychowawcą, kto się oburza, kto się dąsa, kto ma żal do dziecka, że jest takie a nie inne, taki nie może być wychowawcą. Takie się urodziło lub takie okoliczności je ukształtowały… Niech Bóg nas strzeże od pedagogów i pedantów. To oni demoralizują młodzież. 

Janusz Korczak

Projekty, zainteresowania, osiągnięcia

Nauczyciel Roku 2019, autor kampani #TacyjakMy. Współprowadzi bloga www.specjalni.pl. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Zyta Czechowska specjalni.pl”.

Współprowadzi z Jolantą Majkowską platformę z kursami, szkoleniami i webinarami dla nauczycieli. 

Autorka wielu publikacji i artykułów branżowych, współautorka materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w wydawnictwie PWN. Autorka i współautorka wielu projektów i blogów projektowych. Między innymi: Na logikę, A może WIelkopolska?.

Autorka i współtwórczyni wielu spektakli z uczniami z SPE między innymi: Opowieść wigilijna.

Nagrania z udziałem zyty

zobacz innych nauczycieli

Newsletter Nauczyciela Influencera